Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i Koledzy,

 

w imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego, chciałem serdecznie Państwa zaprosić do udziału w tegorocznym IX już Kongresie Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego.

Tak jak w roku ubiegłym, zapraszam wszystkich do malowniczego Hotelu Tiffi w Iławie, w dniach 17-19.10.2019.

Jestem przekonany, że praktyczny i autorski program, wykraczający poza podręcznikowe schematy, oparty o doświadczenie Ekspertów i Specjalistów, będzie istotną wskazówką, jak w pragmatyczny sposób przejść od objawu do trafnego rozpoznania a następnie skutecznego leczenia.

Pochylimy się wspólnie nad sytuacjami, których nie można przegapić oraz nad tymi, które decydują o prawidłowej diagnostyce.

Będziemy rozmawiać, jakie sytuacje powinny zaalarmować a kiedy jest czas na spokojną obserwację.

Niezmienne jest to, co charakteryzuje Kongres od samego początku – multidyscyplinarna tematyka łącząca różnych specjalistów: lekarzy internistów, gastroenterologów, chirurgów, anestezjologów oraz pielęgniarki, farmaceutów i dietetyków. 

To rozległa płaszczyzna dyskusyjna, łącząca spojrzenia i doświadczenia wszystkich tych specjalistów.

W tej edycji szczególny nacisk położymy na zagadnienia związane z leczeniem zespołu krótkiego jelita, rolą mikrobioty człowieka, współczesną rolą leczenia immunomodulującego. Zorganizowaliśmy sesję poświęconą tematyce pielęgniarskiej oraz sesję dietetyczną. Analogicznie do roku ubiegłego, przekrój poruszanych tematów umożliwi Państwu wielokierunkowe i szerokie spojrzenie na najbardziej aktualne terapie i rozwiązania wykorzystywane w żywieniu dorosłych.     

PROGRAM KONGRESU

Podczas Kongresu odbędzie się Kurs Leczenia Żywieniowego dojelitowego i pozajelitowego w warunkach szpitalnych i domowych, na który serdecznie zapraszamy wszystkich zaczynających przygodę z ŻYWIENIEM KLINICZNYM.       

PROGRAM KURSU

 

Nasz Kongres to nie tylko nauka.

Piątkowy wieczór liczymy, że będzie miłym odprężeniem po całodniowej debacie.

 

Zapraszam do wspólnej nauki i debaty oraz relaksu i zabawy w gronie przyjaciół i znajomych.

Liczę na gorące dyskusje oraz możliwość wymiany doświadczeń podczas obrad. 

 

Serdecznie wszystkich Pastwa zapraszam.

Prezes PTŻK

Prof. Sławomir Rudzki

REJESTRACJA