W dniach 29-31 maj 2014 odbył się:

WSPÓLNY KONGRES

Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego
oraz
Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci

w Hotelu Hilton w Wawrze

 

Towarzystwa połączyły siły by odbyć szczególną konferencję, złożoną z dwóch części. Pierwsza część to doroczne zjazdy obu towarzystw. Druga część to jubileuszowe

X Warszawskie Forum Żywieniowe.

Formuła spotkań była tradycyjna, otwarta dla lekarzy, pielęgniarek, dietetyków, farmaceutów i innych specjalistów zaangażowanych w dziele leczenia żywieniowego dzieci i dorosłych.

Drugi dzień Forum miał charakter dyskusji, prezentacji trudnych chorych i toczenia sporów o jak najlepszy wybór metody leczenia, w tym w oparciu o pomoc psychologa.

Zależało nam bardzo na integracji naszego środowiska, z tego względu większy niż do tej pory udział w spotkaniu mieli farmaceuci. Porozumienie i współpraca lekarzy z farmaceutami to klucz do bezpiecznego leczenia żywieniowego. Otwarta formuła swobodnej dyskusji oraz nasze bezpośrednie kontakty i rozmowy umocniły nas i utrwaliły poczucie wzajemnej sympatii.

To było pierwsze „od zawsze” spotkanie bez Marka Pertkiewicza. I pierwsze spotkanie, na którym zainaugurowaliśmy sesję Jego Imienia, co stanie się tradycją dalszych corocznych konferencji.

 IV Zjazd PTZK oraz III PTZKD