Szanowni Państwo

Drogie Koleżanki i Koledzy,

 

chcemy serdecznie Państwa zaprosić na VII Kongres Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego, który odbędzie się w dniach 05-07 października 2017, w Serocku koło Warszawy – w Hotelu Narvil.

Wydarzenie to będzie nie tylko spotkaniem ekspertów i specjalistów ale także źródłem wiedzy teoretycznej a przede wszystkim praktycznej, aby w przyszłości stać się podstawą do prowadzenia skutecznego i efektywnego leczenia żywieniowego Państwa pacjentów.

Pragniemy aby Kongres stał się zdarzeniem, podczas którego tradycyjnie podejmiemy próbę połączenia zagadnień prostych i już utrwalonych z tematyką nowatorską i trudną. Zajmiemy się problemem rozpoznawania niedożywienia, tematyką związaną z przygotowaniem pacjenta do zabiegu operacyjnego, leczeniem chorób zapalnych jelit, a także niewydolności przewodu pokarmowego. Zaproszeni Wykładowcy będą poruszali również tematy nie bezpośrednio związane z żywieniem klinicznym ale mającym bardzo duże znaczenie dla pacjentów leczonych żywieniowo – leczenie powikłań septycznych, leczenie przeciwbólowe czy opieka nad stomią jelitową podczas tego leczenia. Osobne sesje będą poświęcone zagadnieniom intensywnej terapii a także problematyce onkologicznej.

Dynamiczny rozwój wszystkich dziedzin medycyny to wyzwanie dla każdego z nas, często zmieniające spojrzenie na rzeczy pozornie znane i nie budzące wątpliwości.

Nowoczesna i progresywna praktyka kliniczna każdego dnia zmusza nas aby zabiegać o coraz lepsze i skuteczniejsze diagnozowanie naszych pacjentów. Od właściwego rozpoznania oraz prawidłowej oceny zależy trafność i efektywność dalszej terapii a także nierzadko życie pacjenta.

Wierzymy, że wybór zagadnień naszego październikowego spotkania spełni Państwa oczekiwania oraz że będzie okazją do podzielenia się w szerokim, interdyscyplinarnym gronie wiedzą i doświadczeniem.

Mamy nadzieję, że wyjeżdżając zabierzecie Państwo nie tylko cenne
 i praktyczne informacje ale również wiele miłych i niezapomnianych wrażeń, oraz że nasz Kongres stanie się miejscem interesujących dyskusji naukowych i okazją do nawiązania wielu miłych kontaktów towarzyskich.

 

Ciesząc się na spotkanie z Państwem serdecznie zapraszamy.

 

W imieniu Zarządu PTŻK

 

      Prof. Sławomir Rudzki

     Prezes Zarządu Głównego

   Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego