Szanowni Państwo

Drogie Koleżanki i Koledzy,

 

serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy do udziału w

VIII Kongresie Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego,

który odbędzie się w dniach 11-13 października 2018 roku w Iławie, w malowniczo położonym nad samym Jeziorakiem Hotelu Tiffi.

 

Pragniemy w gronie Państwa oraz zaproszonych specjalistów kontynuować prezentowanie przez praktyków Polskiej Szkoły Leczenia Żywieniowego najnowszych doniesień oraz aktualnych rozwiązań dotyczących żywienia klinicznego osób dorosłych przedstawionych

W tej edycji zajmiemy się również trudnym zagadnieniem zapalenia trzustki, na które będziemy próbowali spojrzeć oczami  różnych specjalistów. Pragniemy także przedstawić problematykę mikrobiologii przewodu pokarmowego i jej wpływu na hemostazę ludzkiego organizmu.

Powrócimy do zagadnień podstawowych jak ocena stanu odżywienia człowieka by przedstawić najnowszy aktualny stan wiedzy w tym zakresie.

Analogicznie do roku ubiegłego, przekrój poruszanych tematów umożliwi Państwu interdyscyplinarne spojrzenie na najbardziej aktualne terapie i rozwiązania wykorzystywane w leczeniu żywieniowym.

Podczas tych trzech dni dzielmy się swoimi doświadczeniami aby móc bezpiecznie i skutecznie leczyć naszych pacjentów.

Gorąco zapraszamy też wszystkich do dyskusji, która zawsze pomaga określić istniejące rozbieżności ale też toruje drogę do spajania różnych stanowisk i poglądów.

Wierzymy, że takie wielopłaszczyznowe spojrzenie jest propozycją, która zainteresuje zarówno specjalistów, jak i tych, którzy są jeszcze w trakcie procesu kształcenia podyplomowego.

 

 

Zapraszamy wszystkich serdecznie – do zobaczenia w Iławie.