Pierwszy rok pionierskiego wrocławskiego programu za nami!

27.11.2013 w WSS im J.Gromkowskiego we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa podsumowująca pierwszy roku pracy programu, który jest wielkim sukcesem. Gratulacje!

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o konferencji. Od stycznia w Poradni Żywienia Klinicznego, w ramach wizyty ambulatoryjnych „Programu Niedożywienie” przyjmowane będą także dzieci.

Informacje w mediach:

 

 


 

Pragniemy poinformować Państwa o rozpoczęciu przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im J. Gromkowskiego we Wrocławiu przy ul. Koszarowej 5 programu: ”Działania edukacyjne, profilaktyka, diagnostyka i leczenie niedożywienia u dorosłych mieszkańców z terenu województwa dolnośląskiego 2012-2014”.

 

Program finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego i przeznaczony dla dorosłych chorych niedożywionych lub z ryzykiem niedożywienia, mogących odżywiać się droga doustną, z terenu naszego województwa.

 

Program realizowany jest od 5 listopada 2012 r w Poradni Żywienia Klinicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im J. Gromkowskiego we Wrocławiu przy ul. Koszarowej 5, w części dotyczącej opieki zdrowotnej przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych z terenu Dolnego Śląska.

 

Każdy dorosły pacjent z niezamierzoną redukcją masy ciała (co najmniej 10% wyjściowej masy ciała), niezależnie od przyczyny, który może jeść drogą naturalną i nie przebywa w stacjonarnej jednostce służby zdrowia może się nieodpłatnie zgłosić do Poradni Żywienia Klinicznego WSS im J. Gromkowskiego, bez skierowania, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej gdzie udzielona mu będzie lekarska porada żywieniowa z podstawowymi badaniami laboratoryjnymi, analizą żywieniową i analizą składu ciała. Pacjenci potrzebujący kilku porad żywieniowych będą mieli wyznaczone terminy wizyt kontrolnych.

Rejestracja odbywa się drogą telefoniczną – codziennie, od 24 października 2012 roku pod nr (71) 395-76-20 w godzinach od 8:00 do 10:00.
Pod tym numerem pielęgniarka udzieli choremu lub opiekunowi informacji o dacie wizyty oraz jak należy się do niej przygotować.

 

Będziemy wdzięczni, jeśli przekażecie Państwo tą informację wszystkim potrzebującym chorym.

 

Na dzień dzisiejszy jest to jedyna w Polsce możliwość bezpłatnego wsparcia ambulatoryjnego dla chorych z niedożywieniem lub ryzykiem jego rozwoju, którzy wymagają indywidualnego wsparcia żywieniowego, bez względu na przyczynę niedożywienia.

Na naszej stronie http://www.szpital.wroc.pl/ systematycznie będą się pojawiać informacje dotyczące planowanych w ramach projektu szkoleń, dedykowanych personelowi ambulatoryjnej służby zdrowia.

Kierownik Poradni Żywieniowej
dr n. med. Anna Zmarzły
Dyrektor Naczelny
WSS im J. Gromkowskiego we Wrocławiu
mgr Janusz Jerzak